info@grahonfurniture.com
ارسال رایگان سفارشات بالای 200 هزار تومان

جدیدترین ترندهای مبلمان اداری

احتمالاً شمایی که در شرکت کار می‌کنید، خیلی پیش آمده، دکوراسیون‌های تکراری دیده باشید و اکنون دنبال تغییر باشید. این شما و این ترندهای مبلمان اداری

همین طور که فضای اداره‌ها مدام تغییر می‌کند، نیاز به بکار گیری ترندهای مبلمان اداری بیش از هر وقت دیگری احساس می‌شود. اگرچه همچنان می‌توانید اداره‌هایی را ببینید که از میزهای تحریر چوبی یا فلزی با صندلی‌های قابل تنظیم استفاده می‌کنند، گزینه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن دفتر اداره یا خانه‌تان را به درستی بچینید. فاکتورهای مختلفی مثل پیش رفتن به سوی میز کارهای اشتراکی، پیشرفت‌های تکنولوژیک در حوزه طراحی میز و استفاده از عناصر طبیعی در اداره‌ها تأثیر بسیار زیادی روی ترندهای مبلمان اداری گذاشته است. در ادامه قرار است نگاهی به انواع این ترندها بیندازیم و ببینیم کدامشان با سلیقه و نگاه شما یکسان است. چند دقیقه‌ای از وقتتان را به ما بدهید، آن وقت دفتر کاری کارآمدتر خواهید داشت.

ترندهای مبلمان اداری | مبلمان فضای کار اشتراکی

در سال 2017، طبق آمار چیزی در حدود 13800 فضای کار اشتراکی در سرتاسر جهان وجود داشت. از فریلنسرها گرفته تا کسب و کارهای کوچک، دور کارها و دیگرانی که نیاز به فضای کاری مناسب با هزینه پایین دارند تا بتوانند کارشان را پیش ببرند از این جور دفاتر استفاده می‌کنند. فکر می‌کنید این عدد تا الآن که داریم این مطلب را برایتان آماده می‌کنیم به چند رسیده باشد؟ هرچه فضای کار اشتراکی و ارتباط گرفتن آدم‌ها حین کار، اهمیت بیشتر پیدا کرد و محبوبیت یافت، قفسه پرونده‌ها به چیزی زاید تبدیل شد. ظاهراً فضای کار اشتراکی، یک مدل کسب و کاری کاملاً جدید است که از دل فرهنگ کاری منعطف بیرون آمده و قفسه‌های شخصی پرونده‌ها را به بخشی از میز کار شخصی فرد تبدیل کرده است. چنین چیزی باعث می‌شود تا هرچه متعلق به خودتان است را روی میز رها کنید و روز بعد بیایید سراغ آن. این یعنی افراد عاشق راحتی و انعطاف هستند.

فضای کار اشتراکی به عنوان یکی از ترندهای مبلمان اداری، همچنین امکان استراحت هم به افراد می‌دهد. مثلاً در بیشتر این فضاها، شما می‌توانید کاناپه‌های زیبا و مدرن و راحتی را ببینید که امکانی است برای استراحت کارکنان. این فضاها باید به طور خاص روی راحتی کارکنان متمرکز باشد و این خودش به خودی خود یکی از ترندهای مبلمان اداری به شمار می‌رود.

ترندهای مبلمان اداری | فضای استراحت درست هنگام کار

بیشتر شرکت‌های بزرگ به خصوص در حوزه تکنولوژی، به دنبال فراهم کردن فضاهایی همچون سالن پذیرایی برای کارکنانشان هستند. کاناپه، صندلی‌های راحتی، بالش و غیره، عناصری هستند که به کارکنان کمک می‌کند فکر کنند در خانه‌شان هستند و خلاقیتشان به مراتب بهتر شکوفا می‌شود و با فضای کاریشان ارتباط بهتری پیدا کنند. درست همان‌طور که در پاراگراف بالایی اشاره کوچکی کردیم. برخی افرادی که ذهنیتی سنتی به فضای کار دارند، احتمالاً خیلی با این ترند موافق نباشند که محل کار به سالن پذیرایی تبدیل شود اما این فضاها برای جلسات کاری طولانی طراحی نشده و به هیچ عنوان فضایی جایگزین برای محل کاری سنتی نیست. بلکه هرازگاهی در استراحت‌های کوتاه یا ملاقات‌های معمولی درون سازمانی می‌شود آنجا دور هم جمع شد.

ترندهای مبلمان اداری | مبلمان هوشمند

یک زمانی یکپارچه‌سازی تکنولوژی مبلمان اداری به این معنا بود که پریزهای برق رومیزی روی میز طراحی شود یا کابل برای شارژ وجود داشته باشد. اکنون موج جدیدی از یکپارچه‌سازی تکنولوژی با قدرت دارد وارد ترندهای مبلمان اداری می‌شود که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

·        کنترل‌کننده‌های بلوتوثی میز که به اپ تلفن همراه متصل می‌شوند.

·        صفحه نمایش لمسی دستیار شخصی که روی میز قرار می‌گیرد.

·        پورت‌های شارژ هوایی برای تلفن‌های همراه

·        تجهیزات مدیریت کابل مغناطیسی

·        نگه‌دارنده‌های CPUزیر میزی

این پیشرفت‌های تکنولوژیک دارند زندگی‌های دیجیتال ما را به کمک میزهای کارمان، آسان می‌کنند. میزهای بلوتوثی، نوتیفیکیشن­هایی به تلفن همراه شما می‌فرستند و نسبت به این که الآن وقت استراحت است، آگاهتان می‌کنند. یکی از مدل‌های محبوب این میزهای کار حتی صفحه نمایش لمسی هم روی خود دارد که به صورت دستیار شخصی شما عمل می‌کند و وقت ناهار را به شما یادآوری می‌کند. ابزارهایی مثل پورت‌های شارژ هوایی این روزها بدون این که به گوشی‌تان چیزی وصل شود، آن را شارژ می‌کنند یا محصولات مدیریت کابلی جدید به شما این امکان را می‌دهد تا ارتفاع میز را تنظیم کنید و نگه‌دارنده‌های CPUزیر میزی نیز جلوی اشغال فضای زیاد را می‌گیرند. تا چند سال دیگر احتمالاً میزهای سخنگو نیز وارد بازار می‌شود و این چیزی نیست که خیلی بعید باشد. هرچه جلوتر می‌رویم، تکنولوژی بیشتر به ما کمک می‌کند تا زندگی‌هایمان، آسان‌تر شود.

ترندهای مبلمان اداری | فضای کار اختصاصی

از میان ترندهای مبلمان اداری، یکی از آن‌ها که مناسب کارکنانی است که به هیچ عنوان نمی‌خواهند حواسشان هنگام کار در فضای اشتراکی پرت شود و به هیچ عنوان آن شیوه کاری را نمی‌پذیرند. اتاق‌های کنفرانسی که میزهای بزرگی در آن وجود دارد و از سر و صدا هم تا حد زیادی دور است. این ترند مبلمان اداری، فضای کاری است کاملاً اختصاصی و خصوصی که میزهایی با ارتفاع قابل تنظیم دارد. در چنین فضای کاری، احتمال پرت شدن حواستان تا حد زیادی کم می‌شود. همچنین این روزها از پنل­های خصوصی استفاده می‌شود که به راحتی تنظیم و نصب می‌شوند. این پنل­ها را باید نزدیک هر میز کاری نصب کرد. آن‌ها رنگ‌ها و اندازه‌های مختلفی دارند. وزن سبک و ارزان‌قیمت بودن، از دیگر ویژگی‌های این مدل میزهای کاری است. بسیاری از این پنل­ها از موادی تهیه شده‌اند که جلوی عبور صدا را می‌گیرند و به طور خاص برای جلوگیری از حواس‌پرتی مناسب هستند.